۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

فیلترها

Product was successfully added to your shopping cart.

ترازو و باسکول

تنظیم جهت صعودی

16 آیتم

تنظیم جهت صعودی

16 آیتم

ترازو

اگر مباحث پیچیده فیزیکی را کنار بگذاریم، باید وزن را به عنوان نیرویی که جسم به سطح نگهدارنده اش وارد می کند تعریف کنیم. از آن جا که این نیرو خودش تابع نیروی جاذبه است، تعجب نکنید که ترازوی شما در نقاط مختلف زمین، وزن یک جرم یکسان را متفاوت نشان دهد! البته دامنه این تغییرات چیزی در حدود نیم درصد است و در عموم کاربردهای روزمره ما مثل کار با ترازوهای فروشگاهی یا ترازوی آشپزخانه اختلالی ایجاد نمی کند. با این حال امروزه سازنده های ترازو اعم از ترازوی دیجیتال، باسکول یا ترازو های دستی از مکانیزم هایی برای کالیبراسیون ترازوها استفاده می کنند. کالیبرالسیون در این مفهوم به معنای تنظیم دقیق و حذف اثر تغییرات نیروی جاذبه می باشد. برخی ترازوها مجهز به سیستم کالیبراسیون خودکار بوده و برخی ترازوهای دیگر در صورت جابجایی های بزرگ مثلا از قاره یا کشوری به قاره و کشوری دیگر نیازمند کالیبراسیون توسط سازنده هستند.

انواع ترازو

در دنیای ابزار فروشی ها، ترازو در دسته ابزار اندازه گیری قرار می گیرد. امروزه ترازوها در انواع مختلف عقربه ای، دیجیتال، باسکول های صنعتی ، ترازوی آویز، ترازوی جیبی و ... تولید می شوند. برخی ها ترجیح می دهند به جای استفاده از اسم ترازو، از وزنه استفاده کنند، پس اگر کسی در بازار از شما قیمت وزنه دیجیتال را پرسید تعجب نکنید!

قیمت ترازو

خرید ترازو با اهداف مختلفی انجام می شود. از خرید ترازوی خانگی که برای اندازه گیری وزن افراد خانواده استفاده می شود، تا ترازوی آشپزخانه که به منظور اندازه گیری دقیق وزن مواد غذایی و ادویه هاست، تا ترازوی آزمایشگاهی برای اندازه گیری های دقیق تر استفاده می شود؛ یا حتی خرید ترازو دیجیتال فروشگاهی برای یک میوه یا سبزی فروشی یا شاید هم قصابی!

قیمت ترازو کاملا تابع انتخاب شماست! واضح است که قیمت باسکول برای وزن کشی کشتی گیران المپیک با قیمت ترازو دیجیتال فروشگاهی متفاوت است! پس باید ابتدا کاربرد دقیق و توقعی که از کیفیت و دقت ترازو دارید را برآورد کنید، سپس قیمت ترازو مشخص خواهد شد.

بهترین مارک ترازو

شاید اولین سوالی که در مورد خرید ترازو در ذهن شما شکل گرفته، این باشد که ترازوی خود را از چه برندی تهیه کنید؛ واقعیت این است که این سوال پاسخ مشخصی ندارد! برندهای مختلفی از برندهای ایرانی تا چینی ها و کشورهای پیشرفته تر ترازو ها را در انواع مختلف و برای کاربردهای مختلف تولید می کنند. کیفیت ترازو ها بسته به کیفیت متریال به کار رفته، نوع سیستم کالیبراسیون و امکانات و خدمات آن ها متفاوت است. همه این موارد در نهایت قیمت ترازو را تعیین می کند و به قول آن ضرب المثل قدیمی که میگفت "هر چقدر پول بدهی آش میخوری" شاید بتوان گفت بهترین ترازو، آن است که به بودجه شما بخورد!

ترازو از کجا بخرم؟

این هم قصه ایست! بعد از آشنایی با ترازو و انواع آن و اطلاع از قیمت ترازوها، حالا ترازو را از کجا بخریم؟

فروش ترازوی دیجیتال و عقربه ای، فروش باسکول یا فروش ترازوی آشپزخانه، مساله این است! خب می توانیم مثل اجدادمان برای خرید ترازو بار سفر بسته و راهی بازار شویم، اما تنوع ترازوها، تعدد فروشندگان و متاسفانه سواستفاده هایی که گاها توسط فروشندگان انجام می شود، کار را برای خرید ترازو به شیوه سنتی سخت می کند. فروشگاه اینترنتی ابزاررضا با سابقه طولانی در فروش انواع ابزارآلات شامل ابزار اندازه گیری، مجموعه ای از مدل های ترازو و باسکول را در اختیار شما قرار می دهد. هر کجای کشور که هستید می توانید سفارش خود را آنلاین، تلفنی یا به صورت حضوری ثبت کرده و به باشگاه بزرگ مشتریان ابزاررضا بپیوندید. اولین خرید شما از ابزاررضاف شروع یک رابطه صادقانه، صمیمی و پایدار خواهد بود.