۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

فیلترها

Product was successfully added to your shopping cart.

شیار زن

تنظیم جهت صعودی

13 آیتم

تنظیم جهت صعودی

13 آیتم

شیار زن چیست؟

دستگاه شیارزن برای کندن دیوار به منظور ایجاد فضای لازم برای لوله و کابل برق استفاده می‌شود. در گذشته برای اینکار از قلم و چکش استفاده می‌شد ولی امروزه می‌توان با شیارزن دیوار اینکار را با کمترین نیرو و با دقت و سرعت بالا انجام داد. شیارزن شامل موتور الکتریکی، صفحه گرانیت‌بر، دسته D شکل، یک یا دو تیغه، کلید ضدغبار، گیربکس و بلبرینگ است.

راهنمای خرید شیارزن

برای خرید شیار زن به موارد زیر توجه کنید:

قدرت: قدرت شیارزن را قدرت موتور و سرعت چرخش تیغه‌ها مشخص می‌کند. هر چقدر توان موتور برحسب وات بیشتر باشد، موتور قدرتمندتر و کار برش، سریع‌تر و دقیق‌تر انجام می‌شود.

تیغه شیار زن: شیارزن‌ها به صورت دو تیغه و تک تیغه هستند. در شیار زن دو تیغ می‌توان پهنا و عمق برش را تنظیم کرد. هر کدام از مدل‌ها برای کارکردهای مختلف استفاده می‌شوند.

دریچه اتصال به مکنده: در بسیار از شیارزن‌ها برای خارج کردن گرد و غبار، یک دریچه وجود دارد که می‌توان توسط آن دستگاه را به مکنده یا جاروبرقی صنعتی وصل کرد. به این ترتیب با مکش گرد و خاک طول عمر دستگاه زیاد می‌شود و در پایان کار، محیط تمیز باقی می‌ماند.

نشانگر لیزری: برای مشخص کردن خط برش، برخی از شیار زن‌ها نشانگر لیزری دارند که توسط آن می‌توان مسیر برش را مشخص کرد و کار برش را دقیق‌تر انجام داد.

گارد محافظتی: دستگاه شیار زن در حین کار، گرد و غبار زیادی ایجاد می‌کند و در صورتی که این گرد و غبار وارد دستگاه و موتور شود، باعث از کارافتادن یا کاهش دوام دستگاه می‌شود. پس خیلی مهم است که شیارزن یک مکانیزم ضدغبار داشته باشد. معمولا شیارزن‌ها یک گارد محافظتی دارند که مانع ورود گرد و غبار به داخل دستگاه می‌شود. معمولا این گارد از جنس آلومینیوم است.

دسته: شیار زن‌ها یک دسته D  شکل دارند که در حین کار در دست کاربر است، باید طراحی آن به گونه‌ای باشد که کاربر مدت طولانی، بدون احساس خستگی با آن کار کند. ضمنا کار کردن با شیارزن نیاز به نیروی زیادی ندارد تنها با وارد کردن کمترین میزان نیرو کار شیارزنی را انجام می‌دهد.

قیمت شیارزن

قیمت شیار زن برقی براساس خصوصیات فنی و برند آن تعیین می‌شود. در بازار، مدل‌های مختلفی از شیار زن با برندها و قیمت‌های متنوع وجود دارد. می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ابزاررضا انواع شیارزن‌ از برندهای مختلف را ببنید و باهم مقایسه کنید و بهترین شیارزن قیمت مناسب را پیدا کنید.