با ما در تماس باشید
۰۲۱-۶۶۷۳۷۸۹۶

۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

کاربرد تراز لیزری در صنعت و عمران

By ابزار رضا 1 years ago 48 بازدید بدون نظر

معرفی تراز لیزری

تراز لیزری ابزاری است که عموما در عملیات عمرانی ، ساختمانی و صنعتی جهت تراز کردن ، سنجش و ایجاد شیب دلخواه و عمود کردن سطوح مورد استفاده قرار میگیرد .

با توجه به رشد سریع عملیات ساختمانی و طراحی استفاده از ابزارهای سنتی و دستی ، که میزان بسیار بالای خطا دارند دیگر توصیه نمیشود ؛ به همین دلیل باید از ابزار دقیق تری برای تراز کردن سطوح خود استفاده کنیم که از جمله این ابزار ها میتوان به تراز لیزری اشاره کرد .

تراز لیزری تنها به وسیله اشعه لیزر و بدون سیم یا نخ و ... عملیات سنجش تراز را انجام خواهد داد که دارای دقت بسیار بالاتری نسبت به روش های قدیمی و سنتی می باشد .

از مزایای تراز لیزری میتوان به افزایش چشم گیر سرعت در کار ، دقت بسیار بالا و کمترین خطا در عملیات تراز کردن ، اجتناب  از دوباره کاری و مصرف بی مورد مصالح ساختمانی ، کاهش هزینه های اجرایی و نیروی انسانی و ... اشاره کرد .

 

معرفی تراز لیزری

کاربرد تراز لیزری

تراز لیزری کاربردهای بسیار فراوانی در عملیات ساختمان سازی و عمرانی و همچنین دیزاین و طراحی داخلی منازل و مراکز تجاری دارد . بازه این کاربردها بسیار فراوان است که در زیر به برخی از این کاربردها اشاره میکنیم :

نصب کاغذ دیواری و شابلون

نصب و تراز نمودن انواع قاب و ستون

نصب اتصالات برقی و کلید و پریز ها در برق کاری های ساختمانی

نصب کابینت، قفسه و سرویس های بهداشتی

فعالیت های دکوراسیون داخلی

هم راستایی در و پنجره ها در زمان نصب

نصب وسایل مختلف به دیوار

نصب کاشی و سرامیک در کف و دیوار

نصب دیوار های کاذب و پارتیشن بندی

اجرای راه پله ها

 

تراز لیزری همچنین قابلیت نصب بر روی پایه دوربین های عکاسی ، فیلمبرداری و نیز مهندسی را دارا می باشد و علاوه بر این با استفاده از پایه هایی آهنربایی و مغناطیسی که در پشت دارد ، امکان نصب آن ها بر دیواره های فلزی را فراهم میکند و همچنین به وسیله پایه گیره ای که دارد نصب آن بر روی سطوح غیر فلزی نیز فراهم می شود.

معرفی تراز لیزری

 

نحوه کار تراز لیزری

در تراز لیزری خط تراز با استفاده از اشعه لیزر و امتداد نشان لیزری در راستای قائم و افق یعنی (X,Y) و پردازش نور لیزر به صورت افقی و عمودی و همزمان ، تراز اتوماتیک  خواهد گرفت .

پرتوهای خروجی این دستگاه به صورت دو خط تراز عمود برهم ، یکی در راستای افقی و خط دیگر در راستای عمودی می باشد که نسبت به هم زاویه قائم 90 درجه ای تشکیل خواهند داد. محل تلاقی خط عمود و با خط افق باعث ایجاد نقطه های شاقولی در مقابل دستگاه می‌شود. کلیه این نقاط تشکیل ‌شده دو به دو نسبت به یکدیگر عمود هستند .

برای مشاهده محصولات مختلف تراز های لیزری ، فروشگاه ابزار رضا کلیک کنید .