مشــــاوره تلفنــی

با کارشناسان ابزار رضا

021-61664

اگر به دنبال کامل‌ترین راهنمای خرید مینی فرز خوب با بهترین کیفیت و عملکرد هستید، این مقاله را از دست ندهید! برای خرید یک مینی فرز مناسب مصارف خانگی یا محیط کار، قطعاً سوالات بسیاری در ذهن‌تان شکل می‌گیرد.
شاید با خودتان فکر کنید که هر چقدر قیمت یک مینی فرز بیشتر باشد، پس کیفیت آن بهتر است؛ در حالی که باید بگوییم خیر، اینگونه نیست. شما باید مینی فرز را با توجه به‌ نوع فعالیتی که مدنظرتان است، انتخاب کنید.

ما در این مقاله از ابزار رضا، جامع‌ترین راهنمای خرید مینی فرز دیمردار، بدون دیمر، برقی، شارژی و… را ارائه می‌دهیم. همچنین به شما می‌گوییم که چه عوامل و فاکتورهایی می‌تواند روی قیمت یک مینی فرز خوب یا انتخاب آن تاثیرگذار باشد.

چه عواملی روی قیمت خرید یک مینی فرز خوب، تأثیرگذار هستند؟

اگر بخواهید یک مینی فرز خوب و مناسب تهیه کنید، پس باید با عواملی که می‌تواند روی قیمت این ابزار تاثیر بگذارد، آشنا باشید. شاید برخی از این ویژگی‌ها که موجب افزایش قیمت می‌شود، چندان برای شما کاربردی نباشد و بتوانید از آن‌ها چشم پوشی کنید.

در ادامه راهنمای خرید مینی فرز خوب را بر اساس عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن، می‌خوانید.

برقی یا شارژی بودن مینی فرز

به‌طورکلی مینی فرزها در دو نوع برقی و شارژی تولید می‌شوند. مینی فرزهای برقی دارای قدرت و راندمان کاری بالاتری بوده و قیمت پایین‌تری هم نسبت به مدل‌های شارژی مشابه دارند.

👈 در فروشگاه ابزار رضا بروزترین لیست قیمت مینی فرز برقی و شارژی را می‌توانید بررسی و مقایسه کنید و در صورت تمایل برای خرید مینی فرز مدنظر خود، به صورت عمده یا خرده اقدام کنید. کافیست روی لینک بالا کلیک کنید.

داشتن کلید دیمر

مینی فرزهایی که دارای دکمه دیمر هستند، به شما این امکان را می‌دهند که سرعت دستگاه را متناسب با فعالیت خود تنظیم کنید. این ویژگی موجب می‌شود تا مینی فرزهای دیمردار در مقایسه با مینی فرزهایی که دیمر ندارند، قیمت بالاتری داشته باشند.

اگر قصد خرید مینی فرز دیمردار را دارید، در مقاله‌ای جداگانه به معرفی فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید بهترین مینی فرز دیمردار پرداخته‌ایم و پر فروش‌ترین و بهترین مارک‌های مینی فرز دیمردار را در بازار معرفی کرده‌ایم. با کلیک روی لینک بالا، می‌توانید راهنمای خرید مینی فرز دیمردار را مطالعه کنید.

قدرت موتور دستگاه

هر چقدر قدرت موتور دستگاه بیشتر باشد، مینی فرز با نیرویی بیشتری می‌تواند عملیات برشکاری را انجام دهد و این ویژگی می‌تواند اثر افزایشی روی قیمت این ابزار آلات برقی بگذارد.

بررسی اثر قدرت موتور مینی فرز روی قیمت خرید آن

داشتن دسته کمکی

داشتن دسته کمکی می‌تواند تسلط بیشتری در هنگام کار برای شما ایجاد کند و این ویژگی به علت سهولت در استفاده از این ابزار، می‌تواند موجب افزایش قیمت این محصول شود.

همراه داشتن وسایل جانبی

به همراه برخی از مینی فرز‌ها، وسایل جانبی از جمله کیف، صفحه سنگ و در مورد مینی فرز‌های شارژی علاوه بر شارژر، یک باتری یدک نیز به فروش می‌رسد که همه این‌ها می‌تواند روی قیمت بیشتر این ابزار آلات تاثیر بگذارد.

قطر صفحه سنگ

به طور معمول مینی فرزها با قطر صفحه سنگ‌های مختلف از جمله ۱۲۵ میلی‌متر و ۱۱۵ میلی‌متر به فروش می‌رسند که در مدل‌های مشابه، هر چقدر قطر صفحه سنگ بیشتر باشد، قیمت مینی فرز نیز بیشتر است.

شما می‌توانید انواع صفحه سنگ فرز و مینی فرز را به صورت جداگانه نیز خریداری کنید. جهت مشاهده لیست قیمت و مشخصات خرید انواع صفحه سنگ، اینجا کلیک کنید.

برند سازنده مینی فرز

مینی فرز‌هایی که شرکت سازنده آن‌ها کشورهای چینی است، در مقایسه با سایر کشورها قیمت پایین‌تری دارند‌؛ البته کیفیت محصولات چینی در مقایسه با قیمت آن‌ها، متناسب و قابل قبول بوده و در صورت استفاده صحیح می‌توانید سال‌های زیادی از بهترین مارک‌های چینی مینی فرز استفاده کنید.

👈 در خصوص راهنمای خرید مینی فرز بر اساس برند سازنده آن، توصیه می‌کنیم مقاله بهترین مارک مینی فرز چیست؟ معرفی 10 برند برتر ایرانی و خارجی” را در مجله ابزار رضا حتما مطالعه کنید.

قابلیت سافت استارت (Soft Start)

سافت استار یا استارت نرم از آن جایی که از ایجاد شوک به دستگاه جلوگیری می‌کند، موجب افزایش طول عمر این ابزار می‌شود و این ویژگی نیز روی قیمت این ابزار تاثیر افزایشی دارد.

ویژگی‌های منحصربه فرد

برخی از مینی فرزها دارای قابلیت‌های خاصی هستند که ممکن است روی قیمت آن‌ها تاثیر گذار باشند که عبارتند از:

  • قابلیت سنسور حرارتی
  • وجود فیلتر گرد و غبار جداشدنی (از موتور در برابر هرگونه ذراتی محافظت می‌کند.)
  • قابلیت تعویض سریع صفحه بدون نیاز به ابزار
  • کلاچ ایمنی توقف خودکار (به صورت اتوماتیک برق آن قطع شده و خاموش می‌شود.)
  • سیستم گردش هوای داخلی پیشرفته
  • نمایش‌گر میزان شارژ در مدل‌های شارژی

راهنمای خرید مینی فرز بر اساس 10 فاکتوری حیاتی

دارا بودن فاکتورهای زیر در دستگاه مینی فرز می‌تواند منجر به سهولت در کار و خروجی باکیفیت و تمیزتری شود؛ پس بهتر است در هنگام خرید مینی فرز به آن‌ها توجه کنید.

1. دسته مینی فرز

به‌طورکلی مینی فرز‌ها در دو نوع دسته بلند و دسته کوتاه طراحی و تولید می‌شوند. مینی فرز‌های دسته بلند موجب می‌شوند تا با تسلط بیشتری بتوانید از دستگاه استفاده کنید.
همچنین به دلیل داشتن دسته بزرگ، امکان لیز خوردن و خروج دستگاه از دست‌تان در هنگام کار، کاهش پیدا می‌کند و این امر باعث ایمنی بیشتر در حین کار می‌شود. مثلاً زمانی که قصد برش با زاویه را دارید، دسته بلند می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

 راهنمای خرید مینی فرز بر اساس کوتاه یا بلند بودن دسته آن

2. طراحی و ارگونومیک بودن مینی فرز

طراحی دستگاه مینی فرز باید کاملاً ارگونومیک باشد تا نگه داشتن آن در دست و کار کردن با آن موجب خستگی شما نشود. این امر می‌تواند روی کیفیت کار نیز تاثیر مثبت بگذارد؛ زیرا به هر حال شما باید دستگاه را در هنگام برش، حمل کنید و سنگین بودن و خوش دست نبودن، می‌تواند اثر منفی روی کار بگذارد.
همچنین بین سایز و وزن دستگاه مینی فرز باید تناسب وجود داشته باشد. یکی دیگر از معیارهای مهم در راهنمای خرید مینی فرز بر اساس طراحی آن، تجهیز بودن این دستگاه به سیستم ضد لرزش است تا با کاهش لرزش، موجب راحتی در هنگام استفاده از این ابزار شود.

3. توجه به دسته کمکی

یکی از موارد که می‌تواند در راهنمای خرید مینی فرز به شما کمک کند، توجه به دسته کمکی این ابزار است. دسته کمکی همان‌طور که از نام آن مشخص است، به شما کمک می‌کند تا با تسلط بیشتری دستگاه را در هر دو دست خود بگیرید.

دسته‌های کمکی به صورت ضد لرزش طراحی می‌شوند و در هنگام روشن بودن دستگاه، فشار و لرزش کم‌تری به شما وارد می‌شود و این مسئله در استفاده‌های طولانی مدت، می‌تواند از بروز خستگی در کاربر جلوگیری کند.

4. توجه به سیم مینی فرز

شاید تصور کنید سیم، فاکتور مهمی در راهنمای خرید مینی فرز نباشد؛ اما اگر برای مدت زمان طولانی با یک مینی فرز با سیم کوتاه کار کنید و مجبور شوید مدام از سیم سیار استفاده کنید، به اهمیت این فاکتور پی می‌برید. بنابراین توجه کنید تا طول سیم مینی فرز مناسب باشد.

نقش سیم در راهنمای خرید مینی فرز

بلند بودن بیش از حد سیم می‌تواند در رفت و آمد افراد مشکل ایجاد کند. همچنین روکش سیم مینی فرز باید استانداردهای بین‌المللی لازم را داشته باشد تا در مواقعی که سیم در فشار قرار می‌گیرد، آسیبی به آن وارد نشود.

5. راهنمای خرید مینی فرز بر اساس توان دستگاه

اینکه چه مینی فرز با چه توانی انتخاب کنید، بستگی به نیاز و مصرف شما دارد. به‌طورکلی توان مینی فرز‌ها در محدوده ۵۰۰ تا ۱۱۰۰ وات قرار دارد. البته این نکته را بدانید که وقتی توان یک دستگاه بیشتر باشد، وزن، ارتعاش و صدای بیشتری نیز دارد.

مینی فرزهای برای مصارف گوناگونی از جمله خانگی و صنعتی طراحی شده‌اند. هر چقدر توان مینی فرز بیشتر باشد، مناسب کارهای نیمه صنعتی و صنعتی است. اطلاع از توان دستگاه می‌تواند به شما در انتخاب نوع مناسب مینی فرز کمک کند.

6. آسانی در تعویض زغال

زغال دستگاه مینی فرز یکی از موارد مصرفی دستگاه است که باید هر چند وقت یک بار تعویض شود. سیستم و نحوه تعویض زغال موتور الکترونیکی باید به گونه‌ای باشد که شما بتوانید بدون آن که به سرویس کار مراجعه کنید، اقدام به تعویض زغال نمایید. البته برای تعویض، باید نسبت به مشخصات زغال و دستگاه اطلاع داشته باشید، زیرا در صورت عدم تسلط، ممکن است به سایر اجزای دستگاه صدمه وارد کنید.

7. راهنمای خرید مینی فرز بر اساس سرعت دستگاه

سرعت مینی فرز که همان سرعت چرخش صفحه مینی فرز است، یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید مینی فرز خوب به شمار می‌آید. به عنوان مثال برای برش چوب به سرعت کم‌تری در مقایسه با برش آهن نیاز دارید؛ بنابراین می‌توانید در هنگام خرید به ویژگی دیمردار بودن مینی فرز توجه کنید.

با مینی فرز‌های دیمردار قادر هستید تا سرعت دستگاه را بسته به نوع متریالی که مورد برش قرار می‌دهید، تنظیم کنید.

8. منبع تغذیه مینی فرز

نکته مهم دیگری که حتماً باید در راهنمای خرید مینی فرز ذکر کنیم، توجه به منبع تغذیه این ابزار است. مینی فرز‌ها از سه نوع منبع تغذیه، انرژی حرکتی خود را تامین می‌کند که در ادامه بیان می‌کنیم.

مینی فرز برقی

این نوع مینی فرز متداول‌ترین نوع است و از معایب آن می‌توان به عدم امکان استفاده از آن در مکان‌هایی که دسترسی به برق ندارند، اشاره کرد.
همچنین قیمت بالا و صدای زیاد از دیگر معایب این نوع مینی فرز است. در عوض، کیفیت و کارایی بسیار بالایی دارد و سرسخت‌ترین اجسام را به خوبی برش می‌دهد.

راهنمای خرید مینی فرز برقی

راهنمای خرید مینی فرز شارژی

این نوع مینی فرز‌ها به دلیل عدم نیاز به برق، در هر مکانی استفاده می‌شوند. همچنین حمل آن‌ها راحت‌تر بوده و آلودگی صوتی کم‌تری ایجاد می‌کنتد.

یکی از معایب این مینی فرزهای شارژی علاوه بر قیمت بالا نسبت به کارایی، نیاز به شارژ کردن مجدد باتری آن‌ها است.

مینی فرز بادی

این نوع مینی فرز برای کار کردن به یک کمپرسور باد نیاز دارد و این یکی از بزرگ‌ترین معایب این ابزار محسوب می‌شود.

9. استارت نرم

در خرید مینی فرز خوب باید به استارت نرم آن توجه کنید. دکمه سافت استارت که در برخی از مدل‌های دستگاه مینی فرز طراحی شده است، باعث می‌شود تا سرعت دستگاه به تدریج افزایش پیدا کند و این گونه به دستگاه شوک وارد نمی‌شود‌.

10. قطر صفحه برش

قطر صفحه برش باید متناسب با نوع دستگاه انتخاب شود. صفحه برش‌هایی با قطر ۴ تا ۶ اینچ برای انواع دستگاه‌های مینی فرز مناسب هستند. توجه کنید که صفحه سنگ نباید از گارد محافظ دستگاه خارج گردد یا به آن ساییده شود.

راهنمای خرید مینی فرز بر اساس نوع کارایی؛ هر مینی فرز مناسب چه کاری است؟

مینی فرزها علاوه بر برش، برای مصارفی از جمله سنباده زنی، تیز کردن، ترمیم کردن و پولیش نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توجه به نوع مینی فرز، با توجه به کاربردی که مدنظرتان است، موجب ظرافت و تمیزی در کار نهایی می‌شود و همچنین بر طول عمر دستگاه می‌افزاید.

در ادامه نکات انتخاب و راهنمای خرید مینی فرز دیمردار و بدون دیمر را با توجه به کاربرد، برای‌تان شرح می‌دهیم.

مینی فرزهای خانگی

توان مینی فرز‌های خانگی در بازه ۵۰۰ تا ۷۰۰ وات قرار دارد. از این مینی فرزها می‌توانید برای انواع اجسام از جمله چوب، سنگ و فلز استفاده کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که این دستگاه‌ها برای استفاده‌های مستمر و مداوم مناسب نیستند و احتمال آسیب رسیدن به دستگاه در استفاده‌های طولانی وجود دارد.

منبع تغذیه مینی فرزهای خانگی از جریان الکتریسیته و یا شارژ باتری تامین می‌شود.‌ مینی‌فرز بادی به علت این که نیاز به کمپرسور باد دارد و شما باید نسبت به تهیه دو دستگاه اقدام کنید، چندان در مصارف خانگی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

این مینی فرز‌ها به خاطر سایز و موتور کوچک‌تر، سبک‌تر هستند و شما می‌توانید با تسلط و مانور بیشتری کار خود را انجام دهید. همچنین حمل و جابجایی آن‌ها آسان‌تر است. حتی از مینی فرزهای خانگی، می‌توانید برای هنرهایی از جمله منبت کاری و حکاکی روی چوب نیز استفاده کنید.

مینی فرز نیمه صنعتی

موتور مینی فرزهای نیمه صنعتی نسبت به خانگی قوی‌تر بوده و توان خروجی این دستگاه در بازه ۷۰۰ تا ۹۰۰ وات قرار دارد؛ بنابراین می‌توانید از آن‌ها برای کارهایی با حجم متوسط استفاده کنید.

راهنما خرید مینی فرز نیمه صنعتی

وزن مینی‌فرزهای نیمه صنعتی بسته به مدل آن‌ها، می‌تواند از 1/5 تا 2/5 کیلوگرم متغیر باشد که هر چقدر مینی فرز سبک‌تر باشد، استفاده و حمل آن راحت‌تر می‌شود.

این نوع مینی فرز بسته به گجت‌های مختلفی که برای تبدیل روی آن نصب می‌شود، قادر به انجام کار بر روی سطوح بتنی، چوبی، فلزی و سنگی است.

در راهنمای خرید مینی فرز دیمردار نیمه صنعتی، توجه داشته باشید که می‌توانید روی سرعت ۳ هزار تا ۹ هزار دور در دقیقه حساب کنید و بسته به سفتی و استحکام سطح مورد نظر، درجه سرعت مینی فرز دیمردار را تنظیم کنید.

مینی فرز صنعتی

توان خروجی دستگاه مینی فرز صنعتی، در بازه ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ وات است. این دستگاه با موتور پر قدرتی که دارد، در انواع صنایع سنگبری و آهنگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سرعت گردش آزاد مینی فرزهای صنعتی ۱۱ هزار دور دقیقه است؛ یعنی شما می‌توانید با سرعت و قدرت بالای این مینی فرزها، کارهای سنگین برشکاری را انجام دهید. به همین علت بهتر است برای مصارف صنعتی، دستگاه‌هایی که دارای دسته کمکی هستند، انتخاب کنید تا بتوانید با مانور بیشتری کار خود را انجام دهید.

این دستگاه عموماً سنگین بوده و بالای ۲ کیلوگرم وزن دارد؛ بنابراین حمل آن کمی دشوار است. برای مصارف صنعتی بیشتر از مینی‌فرزهای برقی به علت کارایی بالاتر استفاده می‌شود.

مینی فرز اصل و باکیفیت را از کجا بخریم؟

خرید یک مینی فرز با کیفیت می‌تواند شما را از هزینه مجدد برای تعمیر و یا خرید دوباره مینی فرز بی‌نیاز کند؛ بنابراین مهم است که این ابزار را از کجا تهیه می‌کنید. در ادامه به معرفی مراکزی که می‌توانید جهت خرید مینی فرز به آن‌ها مراجعه کنید، اشاره می‌کنیم.

سایت‌های معتبر

اگر در اینترنت جستجو کنید، وب سایت‌های بسیاری را پیدا می‌کنید که در زمینه فروش انواع ابزار آلات صنعتی و تعمیرگاهی فعال هستند. این سایت‌ها در صورت صحت و اطمینان از اصالت کالای ارائه دهنده، می‌توانند گزینه خوبی برای خرید آنلاین مینی فرز باشند.

یکی از این سایت‌ها که علاوه بر فروش به صورت حضوری، به صورت آنلاین نیز محصولات خود را عرضه می‌کند، ابزار رضا است که انواع مینی فرز خوب، اصل و باکیفیت را به فروش می‌رساند.

خرید از تولیدکنندگان

بعضی از برندها و تولیدکنندگان مینی فرز، خودشان فروشگاه اینترنتی نیز دارند و شما می‌توانید از طریق سایت آن شرکت‌ها، بدون واسطه دستگاه مینی فرز را تهیه کنید.

خرید از فروشگاه‌های ابزار آلات

یکی دیگر از راه‌ها برای خرید مینی فرز، مراجعه حضوری به فروشگاه‌هایی است که در زمینه فروش انواع ابزار آلات دستی و برقی فعالیت می‌کنند. البته توجه کنید که در این صورت، شما باید برای اطلاع از قیمت انواع مینی فرز به فروشگاه‌های مختلف مراجعه کنید تا بتوانید قیمت، برند و کیفیت مدل‌های مختلف این ابزار را در فروشگاه‌های گوناگون مقایسه کنید.

به هر حال توجه کنید که برای خرید ابزار آلات، خصوصاً ابزار آلات برقی، باید زمان بگذارید تا با کیفیت‌ترین محصول را با توجه به بودجه خود خریداری کنید. مطالعه و تحقیق پیش از خرید محصول، می‌تواند به شما در این امر کمک کننده باشد.

کلام آخر

مینی فرز ابزاری است که از آن در برشکاری، پولیش، سنباده زنی و ترمیم کردن استفاده می‌شود. توان این دستگاه در بازه ۵۰۰ تا ۱۱۰۰۰ قرار دارد که بسته به قدرت آن برای مصارف خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای انتخاب و خرید مینی فرز خوب، باید به عوامل مختلفی از جمله تجهیزات جانبی، استارت نرم، سرعت مینی فرز، قدرت و منبع تغذیه این دستگاه توجه کنید که ما در این مقاله، بر اساس این فاکتورها، کامل‌ترین راهنمای خرید مینی فرز را ارائه دادیم.

چنان‌چه قصد خرید مینی فرز اصل و باکیفیت را از فروشگاه اینترنتی ابزار رضا دارید، می‌توانید به فروشگاه ابزار رضا مراجعه کرده و از فهرست محصولات، کالای مورد نظر خود را انتخاب نمایید. کارشناسان بخش پشتیبانی مجموعه ما، همواره آماده پاسخ‌گویی به سوالات و ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند.

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
افشین
افشین
4 ماه قبل

قیمت مهمه ‌=وقتی خراب شد قابل تعمیر باشه واینکه حداقل ۵ سال برات مفید کار کنه

بهار تقدیمی
مدیر
1 ماه قبل
پاسخ به  افشین

با سلام و احترام
ممنون از اینکه نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x