تراز لیزری آنکور – پی ام

تراز لیزری آنکور – پی ام | Anchor – P.M

ترازلیزریآنکور">تراز لیزری آنکور

ترازها به منظور ایجاد شیب و یا سنجش آن، عمود کردن سطوح بر هم و یا تراز نمودن اجسام مورد استفاده قرار می‌گیرند. با گذشته زمان و پیشرفت علم در زمینه فناوری لیزر، ترازهای لیزری تولید و راهی بازار شدند و توانستند به سرعت جایگاه ابزار سنتی تراز مانند شاقول، شلنگ تراز و … را به ویژه در صنعت ساخت و ساز از آن خود کنند. افزایش دقت اندازه‌گیری و سرعت در اندازه‌گیری دو مولفه بسیار مهم در گسترش و همه‌گیری استفاده از تراز لیزری در سراسر جهان می‌باشد.

برند آنکور با نفوذ در بازارهای جهانی سعی نموده است که سبد کالاهای خود را متنوع نماید تا بتواند افراد صاحب کسب و کار در هر صنعت و حرفه‌ای را به مشتریانی برای محصولات خود تبدیل نماید؛ از این رو طراحی و ساخت ترازهای لیزری متنوعی همچون تراز لیزری دو خط آنکور، تراز لیزری سه خط آنکور، تراز لیزری نور سبز آنکور و … محصولات متنوع گروه تراز لیزری آنکور می‌باشند که برای کاربری‌های متفاوت تولید و عرضه می‌گردند.

آنچه در ادامه مطلب می‌خوانید:

 • انواع تراز لیزری
 • مشخصات تراز لیزری آنکور
 • قیمت تراز لیزری آنکور
 • خرید تراز لیزری آنکور
 • پاسخ به پرسش‌های متداول

انواعترازلیزری">انواع تراز لیزری

جهت کار با تراز لیزری ابتدا می‌بایست تراز را در یک محل بر روی پایه‌ها به صورت ثابت قرار گیرد. اغلب ترازها قابلیت خودترازی دارند و به صورت اتوماتیک تراز می‌شوند و درصورت تراز نبودن به وسیله صدای هشدار و یا یک چراغ چشمک زن، تراز نبودن را اطلاع می‌دهند. به طور معمول ترازها این قبلیت را دارند که هر کدام از خط لیزرهای عمودی و افقی را به صورت مجزا نمایش دهند.

انواع تراز لیزری را می‌توان به تراز لیزری دستی و تراز لیزری خود تراز تقسیم کرد. در هنگام استفاده از تراز لیزری‌ دستی، باید به صورت دستی و با استفاده از حباب‌های موجود در تراز، دستگاه بر روی سطح تراز شود، در صورتی که، تراز لیزری خودتراز به محض قرار گیری بر روی یک سطح صاف، به صورت خودکار، تراز می‌شود. با اینکه استفاده از تراز لیزری با قابلیت خودترازی بسیار راحت‌تر می‌باشد اما باید این موضوع را نیز مد نظر داشته باشید که این نوع ترازها محدودیت زاویه دارند.

 • تراز لیزری نقطه‌ای
 • تراز لیزری خطی (دو خط)
 • تراز لیزری سه خط (سه بعدی)
 • تراز لیزری ترکیبی (خط و نقطه)
 • تراز لیزری روتاری (چرخشی)
 • تراز لیزری کاشی و سرامیک
 • تراز لیزری جیبی
 • تراز لیزری پنج خط
 • تراز لیزری هشت خط
 • تراز لیزری 360 درجه

از انواع ترازهای لیزری می‌باشند که در ادامه به معرفی برخی از این ترازها از برند آنکور می‌پردازیم.

ترازلیزریخطی(دوخط)آنکور">تراز لیزری خطی (دو خط) آنکور

تراز لیزری خطی آنکور به راحتی تنظیم می‌شود و دارای تراز در دو سطح عمودی و افقی می‌باشد. معمولا دو خط تراز خطی به صورت مجزا از هم می‌باشند و با خاموش کردن یک خط لیزر می‌توان از خط دیگر لیزر تراز استفاده کرد. تراز لیزری آنکور مدل L10 و تراز لیزری دو خط پی ام مدل LG2 از جمله مدل‌های تراز لیزری دو خط آنکور می‌باشند.

ترازلیزریسهخط(سهبعدی)آنکور">تراز لیزری سه خط (سه بعدی) آنکور

تراز لیزری سه خط یا سه بعدی مجهز به یک گونیا در کف و یک گونیا در سقف است و دو خط عمودی در دو زاویه و یک خط افقی دارد. تراز لیزری پی ام سه خط مدل LG3 نور سبز و تراز لیزری پی ام سه خط مدل LG3 نور قرمز از جمله تراز لیزری‌های سه خط آنکور (پی ام) می‌باشند.

ترازلیزری360درجهآنکور">تراز لیزری 360 درجه آنکور

تراز لیزری 360 درجه قابلیت پوشش دهی لیزر به صورت 360 درجه را داراست و برند انکور در راستای پاسخ به نیازهای کاربران خود تراز لیزری 360 درجه آنکور مدل L6 را تولید و به بازار عرضه کرده است.

خریدترازلیزریآنکور">خرید تراز لیزری آنکور

نوع کلاس لیزر تراز لیزری آنکور یا تراز لیزری پی ام به طور معمول از نوع کلاس 2 می‌باشد که ایمن است و خطری ندارد؛ اما رنگ لیزر ترازهای لیزری آنکور در هر دو رنگ نور سبز و نور قرمز عرضه می‌گردد. نور سبز قدرت بیشتری از نور قرمز دارد و پرتوهای آن 4 برابر روشن‌تر از پرتوهای نور قرمز است به همین دلیل برای کارهای بزرگتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم تراز خودکار قابلیت دیگری است که اغلب ترازهای لیزری و تراز لیزری‌های آنکور از آن بهره‌مند هستند که کار را برای کاربر راحت کرده و سرعت اندازه‌گیری را افزایش می‌دهد. برد یا دامنه اندازه‌گیری از مهمترین ویژگی‌هایی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. این ویژگی میزان پرتاب نور لیزر را نشان می‌دهد که می‌تواند با بهره‌گیری از افزایش دهنده تا حدی متراژ برد را افزایش داد.

دقت اندازه‌گیری، قابلیت Rx-Ready، درخشندگی و کیفیت نور بالا، درجه حرارت کارکرد، زاویه تابش پرتو لیزر، سیستم هشدار دهنده نوری و صوتی، پرتابل بودن و قابلیت استقرار بر روی سطوح مختلف و کیفیت باتری از جمله دیگر قابلیت‌ها و ویژگی‌ها دیگری است که در هنگام خرید تراز لیزری می‌توان بنا به نیاز و خواسته کاربر مورد توجه قرار گیرد.

قیمتترازلیزری">قیمت تراز لیزری

قیمت تراز لیزری به موارد متعددی از جمله رنگ نور لیزر، دقت، برد و … وابسته است. از تراز لیزری نقطه‌ای و تراز لیزری جیبی می‌توان به عنوان تراز لیزری ارزان قیمت و تراز لیزری روتاری یا چرخشی نیز تراز لیزری گران قیمت نام برد. تراز لیزری نور سبز آنکور نیز از تراز لیزری نور قرمز آنکور دارای قیمت بالاتری است چون همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم قدرت نور سبز بیشتر است. دقت اندازه‌گیری در هر متر و برد بیشتر تراز لیزری باعث می‌شود قیمت تراز لیزری آنکور بالاتر رود. همچنین بهره‌مندی از هر ویژگی و قابلیت دیگری مانند تحمل درجه حرارت بالاتر، سیستم هشدار دهنده، به همراه داشتن پایه و یا گیره مگنتی نیز بر روی قیمت تراز لیزری تاثیرگذار است.

بنابراین برای یک خرید به صرفه و مناسب باید به ویژگی‌ها و امکانات مورد نیاز توجه کرد و یک تراز لیزری مناسب با کار مورد نظر را خریداری کرد. شرکت آنکور در کنار سایر رقبای خود اقدام به تولید و عرضه انواع متفاوتی از ترازهای لیزری برای کارکردهای متفاوت کرده است؛ برای اطلاع از قیمت و مقایسه ترازهای لیزری انکور می‌توانید با فروشگاه اینترنتی ابزار رضا مراجعه کنید و مشخصات و ویژگی‌های تراز لیزری پی ام را مشاهده و تنها با چند کلیک خرید خود را انجام دهید.

پاسخبهپرسش‌هایمتداول">پاسخ به پرسش‌های متداول

 1. تراز لیزری نور سبز چه فرقی با تراز لیزری نور قرمز دارد؟ همانطور که قبلا اشاره کردیم نور سبز قدرت بیشتری از نور قرمز دارد و پرتوهای آن 4 برابر روشن‌تر از پرتوهای نور قرمز است به همین دلیل برای کارهای بزرگتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. سیستم تراز خودکار چه کاربردی دارد؟ تراز لیزری با قابلیت سیستم تراز خودکار با قرار گرفتن در محل ثابت به طور خودکار تراز می‌شود که این امر باعث سهولت و افزایش سرعت کار می‌شود.
 3. تراز لیزری سه بعدی با تراز لیزری 360 درجه چه فرقی دارد؟ در تراز لیزری 360 درجه، پوشش دهی لیزر به صورت 360 درجه است اما در تراز لیزری سه بعدی پوشش دهی لیزر با بهره‌گیری از دو خط لیزر به صورت عمودی و یک خط لیزر به صورت افقی به صورت سه بعدی است.
مشاهده بیشتر
بستن